دسته‌بندی نشده

تعمیرگاه یخچال

تعمیرگاه یخچال فریزر

یخچال از وسایلی است که به صورت دائم در حال کار است و اگر به هر دلیلی صدایی غیر نرمال تولید کند آرامش خانه را بر هم خواهد و برای این صدا ها باید با نمایندگی یخچال فریزر خود تماس بگیریم تا برای تعمیر یخچال شما اقدامات لازم را اتخاذ کنند.تعمیرگاه یخچال فریزر تمامی پرسنل خود را موظف نموده تا در کوتاه ترین زمان برای تعمیرات به منزل مشتری بروند چون خرابی یخچال فریزر باعث اختلالات زیادی در آشپزخانه هر خانه ای خواهد شد و ضرر زیادی را به ما وارد میکند فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال خود باعث خسارات زیادی است.

معمولا ایجاد صدا به دلیل خرابی و مشکلات فن است. گاهی اوقات صدای شبیه به وزوز یا سوت از فن یخچال شنیده می‌شود که با بازکردن در یخچال این صدا متوقف می شود. این صدا به علت تجمع تدریجی یخ ایجاد می‌شود. در این حالت نیاز به تعمیر یخچال نیست و به احتمال زیاد این صدا به دلیل تراز نبودن یخچال ایجاد شده است و با تراز کردن آن و تنظیم مجدد پایه های یخچال هماهنگ با شیب سطح این مشکل حل خواهد شد. ولی اگر از بابت تراز بودن یخچال اطمینان دارید احتمالا باید نسبت به تعمیرات یخچال اقدام کرد و با تعمیرگاه یخچال فریزر تماس بگیرید.

تعمیرگاه یخچال

تعمیرگاه یخچال فریزر

خرابی فن اواپراتور و کندانسور نیز می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. اگر فن اواپراتور خراب شود صدای زیادی از قسمت فریزر شنیده می شود. این فن در طولانی مدت نیاز به سرویس دارد تا کارکرد بهتری داشته باشد. در صورت ایجاد صدا از فن اواپراتور، باید آن را بررسی کرد. ممکن است شفت موتور شل شده باشد یا تیغه های فن کج شده باشند. در صورت خرابی فن اواپراتور یخچال به خوبی سرد نمی کند و مدت زمان زیادی طول می کشد تا آب در فریزر یخ بزند. در صورت خرابی فن کندانسور غیر از اینکه یخچال به خوبی سرد نمی کند، صدای زیاد و غیر نرمال نیز می دهد. از آنجا که این فن در قسمت پایین یخچال قرار دارد ممکن است به دلیل تجمع گرد و خاک عملکرد بهینه خود را از دست داده باشد یا قسمت های داخلی آن دچار مشکل باشد.

  • عدم روشن شدن دستگاه

در صورتی که دستگاه شروع به کار نکند دو حالت وجود دارد. اول اینکه چراغ های یخچال روشن نشود و در حالت دیگر چراغ های یخچال روشن شود. در حالت اول ابتدا باید ببینید که یخچال فریزر به برق است یا خیر و اینکه فیوز نپریده باشد. جریان الکتریکی  پریز برق بررسی شود. قبل از اینکه بهتعمیرگاه یخچال فریزر تماس بگیرید این کارها را خودتان انجام دهید.

ممکن است کابل برق دستگاه دچار قطعی باشد. اگر از سیم رابط استفاده می کردید، آن را بردارید و سپس ولتاژ خروجی را بررسی نمایید. در حالت دوم تنظیمات درجه حرارت را چک کنید یخچال باید حدود  3 اینچ یا 7.5 سانتی‌متر با دیوار پشت  و بغل فاصله داشته باشد و حداقل از قسمت بالایی 2.5  سانتی متر فاصله داشته باشد تا امکان جریان هوا وجود داشته باشد. ممکن است مشکل کثیفی سیم پیچی ها باشد. یخچال فریزر را از برق بکشید ، 2 ساعت صبر کنید  و دوباره به برق بزنید.  اگر شنیدید که دارد کار می کند، مشکل از گرم شدن بیش از حد کمپرسور است. دماسنج و تایمریخ زدایی را بررسی کنید .

ممکن است موتور کمپرسور خرابی داشته باشد یا اینکه فن اواپراتور که در پشت یخچال فریزر قرار دارد دچار مشکل شده باشد. در پایین ترین قسمت پشتی  یخچال رله کمپرسور قرار دارد که باعث می شود کمپرسور کار کند، که در صورت خرابی این رله کمپرسور دستگاه کار نخواهد کرد.

  • آبسرد کن یخچال

اکثر یخچال های مدرن امروزی دارای آبریز بیرونی هستند. نحوه عملکرد آبریز به دو صورت است. برخی دستگاه ها که در اکثر مواقع قیمت بالاتری دارند و از تکنولوژی های جدیدتری بهره می برند برای تامین آب آبریز مستقیم به لوله آب شهری متصل می شوند و در سر راه آب یک عدد فیلتر قرار دارد. برخی دیگر از یخچال ها نیز دارای مخزن داخلی هستند که آب آبریز از این مخزن تامین می شود. باید توجه داشت که اگر در هرجای مسیر آب نشتی رخ دهد بیرون یخچال روی زمین آب می ریزد. همچنین در صورت بسته بودن شیر آب آبریز یا مسدود شدن فیلتر نیز آب از آبریز خارج نمی شود. از دیگر خرابی هایی که در قسمت آبریز رخ می دهد شکستگی سوییچ و پدال آبریز است که در این حالت به راحتی می توان با خرید قطعه مورد نظر از نمایندگی های مجاز برند یخچال، این قطعات را تعویض کرد.

  • خرابی یخساز یخچال

تولید یخ یکی از عملکردهای یخچال است. در مدل های قدیمی، ظروف مخصوص را آب کرده و در قسمت یخدان قرار می دهند و باید همیشه توجه داشت که ظروف پر از آب به موقع در یخدان قرار گیرد. همچنین حجم یخ این ظروف کم است و گاهی پاسخگوی نیاز فرد نیست. ولی اکثر دستگاه های جدید دارای یخساز خودکار و نیمه خودکار هستند که عملکرد یخسازی در این مدل ها بسیار ساده و راحت انجام می شود. خرابی در یخسازهای نیمه خودکار بیشتر به دلیل استفاده نادرست و کیفیت پایین قطعات یخساز است ولی خرابی یخسازهای خودکار می تواند ناشی از خرابی شیر ورودی، گرفتگی لوله های داخلی و یا قطعات داخلی یخساز باشد. همچنین باید توجه داشت که در فصول سرد که مصرف یخ کم است و زمانی که به هر دلیلی مصرف یخ پایین است ، هر چند وقت یکبار کل یخ جمع شده در مخزن یخساز را خالی کرد. چرا که در بعضی مواقع یخ های داخل مخزن یخساز یخچال دچار چسبندگی می شوند و هنگام خروج از قسمت مخصوص به قطعات داخلی یخساز صدمه می زنند.

  • خرابی در قسمت های الکترونیکی یخچال  

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد مربوط به موارد مکانیکی بود ولی قطعات الکترونیکی در یخچال نیز دچار خرابی می شوند. ترموستات در یخچال های مدل قدیمی از قطعات الکترونیکی است که امکان دارد دچار خرابی شود و با تعویض ترموستات مشکل این یخچال ها حل خواهد شد. بردهای الکترونیکی و سنسورها در یخچال های جدید جای ترموستات را گرفته اند. خلل در کار این بردها که کار کنترل و هماهنگی بین  قطعات مختلف یخچال را دارند ممکن است برای  سایر قطعات یخچال نیز ایجاد مشکل کند. قسمت های مختلف یخچال توسط قسمت های مختلف برد کنترل می شود.

معمولاً برد یخچال‌ها و یخچال ‌فریزرها قابل تعمیر است به شرطی که مشکل خاصی برای برد پیش نیاید که قابل تعمیر نباشد که بازهم بستگی به مدل و نوع عیب و خرابی دارد. از نکات مهم برای تعمیر برد دانستن نوع اروری است که می دهد. همچنین اگر برد نیاز به تعویض داشته باشد دانستن مدل یخچال ضروری است. چرا که برد دستگاه های مختلف و مدل های مختلف مربوط به همان مدل و دستگاه است.

تعمیرگاه یخچال

تعمیرگاه یخچال فریزر

تعمیرگاه یخچال فریزر

خرابی یخچال دردسرهای بزرگی ایجاد خواهد کرد. یخچال قلب تپنده ی آشپزخانه است و اگر به هر دلیلی از کار بیافتد علاوه بر اینکه کل موادغذایی داخل آن در معرض فساد قرار می گیرد جا به جایی و هزینه تعمیرات دستگاه مشکلات مربوط به خود را ایجاد خواهد کرد. یخچال دستگاهی بزرگ است و جا به جایی آن بسیار سخت و پر هزینه است.

همه اینها به کنار تشخیص درست مشکل و رفع آن نیز مورد دیگری است که باید به آن توجه کرد چه بسا که با تشخیص اشتباه تکنسین بعد از تعمیر نیز همچنان مشکل به قوت خود باقی بماند یا حتی مشکلات بیشتری برای دستگاه ایجاد شود. یا حتی ممکن است خرابی یک قسمت از یخچال باعث خرابی قسمت های دیگر شده باشد و هنگام تعمیرات یخچال توسط تکنسین تعمیرگاه یخچال فریزر مربوطه تشخیص داده نشود و تعمیر را به چند مرحله موکول نماید.

در حال حاضر و در بازار ایران برندهای معتبری در بازار لوازم خانگی برقی ایران فعالیت می کنند. هر کدام از این برندها دارای تعمیرگاه یخچال فریزر فعالی در سطح کشور هستند و همچنین بیشتر افراد ترجیح می دهند با کمی پرداخت بیشتر از برندهای معتبر خرید کنند و از مزایای نمایندگی تعمیر یخچال ها برخوردار شوند. محصولات برندهای معتبر معمولا شامل ضمانت یک دوره گارانتی و یک دوره وارانتی می شوند.

در دوره گارانتی اکثر قطعات و تعمیرات به جز مواردی که خرابی آن ها مربوط به اشتباه کاربر یا استفاده نادرست از محصول باشد به صورت رایگان توسط واحد خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیر یخچال فریزر تعویض و انجام می شود.

در دوره وارانتی نیز نمایندگی تضمین می کند تمامی قطعات دستگاه را تامین کند و در زمان خرابی دستگاه به مشتری ارائه کند. دوره وارانتی این اطمینان را به فرد می دهد که دستگاهش به خاطر تامین قطعات غیر قابل استفاده نخواهد شد. همچنین قطعات تامین شده توسط نمایندگی تعمیر یخچال فریزر دارای اصالت هستند و می توان اطمینان داشت که قطعات استفاده شده توسط نمایندگی تقلبی نخواهد بود. برخی تعمیرکاران غیر شرکتی با استفاده از قطعات تقلبی نه تنها زحمت و هزینه دوباره به فرد تحمیل می کنند بلکه ممکن است قطعات تقلبی باعث خرابی دیگر قسمت های یخچال و فریزر شوند.

ارائه فاکتور رسمی از دیگر مزایای تعمیر یخچال توسط نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر است. در فاکتور نمایندگی لیست قطعات استفاده شده و هزینه های دیگر همچون دستمزد و هزینه ایاب و ذهاب تکنسین تعمیرات به روشنی ذکر خواهد شد. همچنین اگر خرابی پس از تعمیرات یخچال بر طرف نشود و یا بعد از مدت کوتاهی دوباره همان مشکل برای دستگاه ایجاد شود تعمیرگاه یخچال فریزر جایی مطمئن برای پیگیری این موارد است.

غیر از سرعت و دقت در تعمیر از سوی تعمیرگاه  یخچال فریزر ، از دیگر مزایای تعمیر یخچال توسط نمایندگی، اعزام تکنسین به محل قرارگیری دستگاه است. ریسک حضور یک فرد غریبه در خانه شاید کمی زیاد باشد ولی تکنسین های شرکتی با ارائه کارت یا معرفی نامه از نمایندگی  این اطمینان را به فرد می دهند که تکنسین اعزامی قابل اعتماد است و حضور او در خانه مشکلی برای فرد و خانواده اش ایجاد نخواهد کرد. همچنین اعزام تکنسین از سوی نمایندگی کاربر را از انتقال و جا به جایی دستگاه بی نیاز خواهد کرد. به جز در موارد خاص که امکان تعمیرات یخچال در خانه وجود نداشته باشد و دستگاه باید به تعمیرگاه یخچال فریزرمنتقل شود. تعمیر یخچال در خانه هزینه تعمیرات را بسیار کاهش می دهد و همچنین از ضربه خوردن دستگاه هنگام حمل و نقل و جا به جایی و ایجاد خرابی بیشتر آن جلوگیری می کند.

البته با پیشرفت کسب و کارهای اینترنتی، تعمیرگاه های آنلاین بسیاری شروع به فعالیت کرده اند و با جلب اطمینان و تشخیص درست و به موقع خرابی انواع لوازم خانگی توانسته اند مشکل نداشتن گارانتی را برای دستگاه های قدیمی و برندهای فاقد نمایندگی حل کنند. در صورت خرابی دستگاه می توان در این سایت ها ثبت سفارش کرد و مشکل دستگاه را توضیح داد، تکنسین مربوطه برای بازدید و تشخیص خرابی به محل دستگاه خواهد آمد و در صورت امکان اگر خرابی با توضیحاتی که کاربر داده بود قابل رفع باشد که در یک جلسه و در کمترین زمان مشکل حل خواهد شد ولی در صورت تشخیص مشکلات دیگر، در جلسه ای دیگر دستگاه در محل تعمیر خواهد شد.

تعمیرگاه یخچال فریزر

تعمیرگاه یخچال فریزر

جلوگیری از خرابی یخچال

تعمیر یخچال بسیار پر دردسر و پر هزینه است، پس بهتر است با استفاده درست از دستگاه موارد خرابی این دستگاه را کاهش دهیم. در زیر به نکاتی اشاره خواهد شد که با توجه و رعایت این نکات می توان عمر دستگاه را افزایش داد.

  • محل قرارگیری یخچال یکی از مواردی است که بسیار باید به آن توجه کرد. بهتر است که دستگاه در سطحی صاف و فاقد شیب قرار داده شود و اگر هم سطح کف دارای شیب بود پایه ها تنظیم شود و قبل از اتصال دستگاه به پریز برق از تراز بودن آن اطمینان حاصل شود. محل قرارگیری یخچال باید عاری از گرد وخاک باشد تا از ورود خاک و غبار به فن های دستگاه جلوگیری شود. باید توجه داشت که استاندارد حداقل فاصله یخچال از بالا و دور و بر حفظ شود تا هوا به خوبی در دور تا دور یخچال جریان داشته باشد. دمای محیطی که دستگاه در آن قرار می گیرد نباید خیلی بالا باشد چرا که به موتور یخچال فشار وارد خواهد شد و نباید از 5 درجه سانتی گراد نیز کمتر باشد که در این صورت نیز به کارکرد موتور لطمه وارد خواهد شد. همچنین یخچال و فریزر را نباید در مجاورت وسایل گرمازا مانند اجاق گاز، بخاری یا شوفاژ قرار داد و محل قرارگیری این وسایل بهتر است که در جایی به دور از تابش مستقیم نور آفتاب باشد.
  • باید توجه داشت که غذاهای گرم و داغ داخل یخچال قرار داده نشود. غذاها باید ابتدا سرد شوند و گرمای خود را از دست بدهند و سپس در یخچال قرار گیرند. گرمای غذا باعث فشار به موتور یخچال می شود و دستگاه برای سرد کردن غذای گرم باید با فشار بیشتری کار کند. همچنین باید از باز و بست کردن در یخچال در دفعات زیاد و طولانی خودداری کرد تا سرمای داخلی یخچال از بین نرود این امر به خصوص در فصل گرم تاثیر زیادی بر دستگاه خواهد داشت.
  • موادغذایی که در یخچال قرار می گیرد بهتر است که شسته شده باشند تا از پخش میکروب در محیط داخلی یخچال جلوگیری شود. مواد انباشته و فشرده نیز مانند دسته های بزرگ سبزی باعث ایجاد فشار به موتور دستگاه و پخش میکروب می شود. ایجاد کپک در یخچال به خصوص در قسمت جداره و نوارهای دور در و بدنه باعث کاهش عمر این نوارهای لاستیکی می شود و بر کارایی یخچال تاثیر منفی خواهد داشت.

در صورت بروز هر گونه مشکلی برای دستگاه شما که نیاز به تعمیر یخچال پیدا کردید بهتر است باتعمیرگاه  یخچال فریزر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان برای تعمیرات یخچال شما اقدامات لازم تعمیر

یخچال را انجام دهند.

02144287993-02177147330

[gravityform id=”5″ title=”true” description=”false” ajax=”true”]

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *