تعمیر موریس, مقــــالات

تعمیر موریس

تعمیر موریس

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-e9ef1z’]
[av_textblock size=’16’ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-c2i9on’ admin_preview_bg=”]

تعمیر موریس

لوازم خانگی موریس از جمله پر کاربرد ترین لوازم موجود در منزل بوده که تعمیرات موریس نیز جزوی از نیاز های مردم می باشد. از آنجا که استفاده از این لوازم خانگی بسیار رایج است می بایست برای تعمیر موریس نیز راه حلی درست پیدا نمود.

کارشناسانی که در تعمیرات موریس نقش دارند باید تمامی علوم روز را درباره ی نحوه ی تعمیر موریس و ویژگی های انواع لوازم خانگی بدانند.

این اطلاعات به آن ها کمک می کند تا هنگام تعمیر موریس با مشکل مواجه نشوند و خدمات بهتری را در مرکز تعمیرات موریس ارائه دهند.

ماشین ظرفشویی یکی از محصولات برند موریس است که می بایست روش های تعمیر آن بررسی گردد.

تعمیر موریس منوط به شناخت کامل از دستگاه می باشد و افرادی که از این دستگاه اطلاعات کافی ندارند نمی توانند نقش موثری را در تعمیرات موریس ایفا کنند.

بنابراین یکی از کار هایی که نیاز است تا مردم درباره ی آن اطلاعات داشته باشند، نحوه تعمیر موریس است تا هنگام به کار گیری نیرو های متخصص بتوانند روی کار ایشان نظارت داشته باشند.

استفاده از قطعات فابریک برای تعمیرات موریس اهمیت زیادی دارد و مراکزی که در تعمیر موریس از این قطعات استفاده نمی کنند، نمی توانند به نحو احسن کار را به اتمام برسانند.

همچنین تعهدی که مرکز تعمیر موریس بعد از تعمیر ارائه می دهد، تضمینی برای کیفیت کار محسوب می شود و تنها بعد از تعمیرات موریس به صورت دقیق و با کیفیت قابل ارائه است.
[/av_textblock]
[/av_one_full]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-hxri9j’]

[av_image src=’https://takrepair.com/wp-content/uploads/تعمیرات-موریس.jpg’ attachment=’20411′ attachment_size=’full’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” link=” target=” title_attr=” alt_attr=” id=” custom_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-fn397b’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[/av_one_full][av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=’av-30wy3b’]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kdha2sql’ admin_preview_bg=”]

مشکلات رایج در تعمیرات ماشین ظرفشویی موریس

⦁ نشتی آب دارد

ابتدا درب ماشین ظرفشویی موریس را باز کنید و لاستیک دور درب جلوی آن را چک کنید که فرسوده یا پاره نشده باشد. اگر لاستیک درب دستگاه ایرادی دارد، از آنجایی که نشتی آب ماشین ظرفشویی به دلیل این لاستیک معیوب می باشد، باید آن را در بیاورید و تعویض کنید.اگر نشتی آب ظرفشویی موریس از زیر دستگاه می باشد، معمول ترین قطعاتی که نشتی آب دارند، پمپ آب و شیر ورودی آب است که در تعمیر موریس تعویض می شود.

یک پمپ آب در ظرفشویی موریس شما وجود دارد و ممکن است درز های این پمپ کهنه و فرسوده باشند. این درز از جنس پلاستیک است و در طول زمان نشتی پیدا خواهد کرد. نشتی درز پمپ را می توان با چکه کردن آب از موتور یا لوله ی پمپ تشخیص داد. در تعمیر ماشین ظرفشویی موریس که پمپ آن از دور درزش نشتی آب دارد، باید آن را در بیاورید و درز پلاستیکی دور آن را تعویض کنید تا از نشتی آب بعدی جلوگیری کنید.

نشتی آب ممکن است از شیلنگ گردش آب یا شیلنگ تخلیه باشد. این شیلنگ ها از جنس پلاستیک می باشند و ترک خوردگی پیدا می کنند که باعث نشتی آب از آنها می گردد. برای برطرف کردن این مشکل، به راحتی شیلنگ یا شیلنگ های فرسوده را تعویض کنید.

⦁چراغهایش چشمک می زند.

در تعمیر ماشین ظرفشویی موریس که این مشکل را دارد ابتدا المنت، ترموستات و سیم های رابط ظرفشویی که وظیفه رساندن دمای آب را به  دمایی موثر دارد بررسی می شود.به مشکل خوردن هر کدام از قطعات گرمایشی موجب می شود تا آب گرم نشود.اگر آب بعد از مقدار زمانی مشخص به دمایی مناسب نرسد، چراغ کنترل پنل ممکن است شروع به چشمک زدن کند. برای تعیین اینکه عنصر حرارتی کار می کند، با استفاده از یک مولتی متر تداوم کارکرد آن را بررسی کنید. اگر عنصر حرارتی تداوم عملکرد ندارد آن را تعویض کنید.

در صورتی که مدار کنترل دچار مشکل شده باشد مقدار گرمای آب با مشکل مواجه شده و برد اصلی نمی تواند میزان دمای آب را به درستی تشخیص دهد. اگر عنصر نمایشی پیوستگی ندارد نشانه آن است که باید تعویض گردد و قابل تعمیر نیز نمی باشد.

چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی و نمایش کد خطایی بر روی صفحه نمایش نشان از اخطار در یکی قسمت های ماشین ظرفشویی موریس دارد، برای اطلاعات بیشتر در مورد این خطا ها از دفتر راهنمای ظرفشویی و یا از یک تکنسین متخصص در زیمنه تعمیرات موریس کمک بگیرید.

پمپ تخلیه با استفاده از یک پروانه آب را از طریق شلنگ تخلیه خارج می کند. اگر پمپ تخلیه کار نمی کند، چراغ روی کنترل پنل ممکن است شروع به چشمک زدن کند. اگر موتور آن به طور منظم کار نمی کند پمپ تخلیه را تعویض کنید. پمپ های تخلیه قابل تعمیر نمی باشند؛ اگر پمپ تخلیه معیوب است شما باید آن را تعویض کنید

⦁ درب آن خوب چفت نمی شود.

قبل از چک کردن هر قسمتی بر روی درب ماشین ظرفشویی موریس، مطمئن شوید که ظروف درون قفسه ها از قفسه به سمت جلو بیرون نزده باشد. اگر ظروف به یک دیگر چسبیده و انبوه باشند، درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. ظروف درون آن را دوباره مرتب کنید تا مانع بسته شدن درب آن نشوند. یکی دیگر از راه حل های ساده می تواند این باشد که درب ماشین ظرفشویی به کابینت های آشپزخانه گیر دارد یا پیچ های آن درب را نیمه باز نگه می دارد. چک کنید تا مطمئن شوید که درب ماشین به کابینت ها گیر ندارد یا پیچ ها درست بسته شده باشند

یکی از دلایل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی خرابی قفل درب می باشد.کلیه قفل های ماشین ظرفشویی را به نحوه های مختلف چک نمایید. در صورتی که قفل درب ظرفشویی موریس مشکل داشت آن را تعویض نمایید.

چفت درب ماشین ظرفشویی دو کارایی دارد. چفت قفل، درب را محکم می کشد و آن را بسته نگه می دارد بنابراین هیچ آبی از آن نشت نمی کند. چفت قفل همچنین کلید را به سمت قفل ایمن می کشد تا ماشین ظرفشویی از بسته شدن درب خود اطمینان یابد. اگر چفت قفل ماشین هماهنگ نباشد، چفت را جابه جا کنید و سعی کنید درب را ببندید. چفت درب ماشین ظرفشویی موریس ممکن است مشکلات الکتریکی یا مکانیکی داشته باشد، چفت را عیب یابی کنید تا اطمینان یابید. اگر چفت درب شکسته یا ایرادی دارد، آن را با یک چفت نو تعویض کنید.

لولا های درب دستگاه بر روی چهارچوب پایینی ماشین می چرخد. این لولاها، درب ظرفشویی موریس را باز نگه می دارند و اجازه می دهند تا درب آن باز و بسته شود. اگر لولا های دستگاه خمیده یا شل شده باشند درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. اگر خمیدگی یا ایرادی در لولا ها مشاهده کرده اید، لولا های درب ماشین را تعویض کنید.

درزگیر درب ماشین ظرفشویی، لاستیکی است که دور درب دستگاه کشیده شده است. این درزگیر بر روی درب ماشین ظرفشویی موریس می باشد تا هنگام کار کردن ماشین، آبی از آن نشت نکند. اگر این لاستیک پاره، فرسوده، جابه جا یا صدمه دیده باشد، باید تعویض شود چرا که درزگیر می تواند باعث درست بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی شود.

•  صدای غیر معمول دارد

یک پمپ معیوب می تواند دلیل صدای غیر معمول باشد. عملکرد پمپ این است که بر بازو های آب پاش فشار وارد می کند و در بیشتر مدل ها برای تخلیه ی آب هم کاربرد دارد. پمپ در قسمت زیرین ماشین ظرفشویی موریس قرار دارد و معمولا شامل دو بخش جداگانه است؛ بخشی برای شستشو یا چرخش و بخش دیگر برای تخلیه آب و خشک کردن می باشد.

اطمینان یابید که بازو های آب پاش آزادانه چرخش داشته و به قفسه ها یا ظروف درون ماشین ظرفشویی برخوردی نداشته باشند.اگر بازو ها لق باشند، سپس بخش مرکزی یا مرکز چرخش بازوی آب پاش ممکن است ساییده و آسیب ببیند و در این صورت نیاز به تعویض بازوی آب پاش باشد.
یکی دیگر از دلایل صدای غیر معمول ظرفششویی موریس می تواند از بازوی آب پاش غیر متحرک یا حلقه ی چرخان آن باشد. این قطعات حلقه های پلاستیکی ای هستند که بازوی آب پاش را هدایت می کنند و این بازو ها بر روی این قطعات چرخش دارند. هر یک از این قطعات می توانند شل شده یا فرسوده شوند و باعث عملکرد نادرست بازوی آب فشان شود.

⦁ آب را تخلیه نمی کند.

یکی از علت های اصلی ماشبن ظرفشویی موریس که آب را تخلیه نمی کند،گرفتگی فیلتر است. در تعمیر ظرفشویی موریس در اولین اقدام شما باید بررسی فیلتر در مخزن باشد. این امر شایع ترین علت و ساده ترین کار برای رفع آن می باشد.ابتدا سبد پایین تر ماشین ظرفشویی موریس را خارج کنید سپس فیلتر مرکزی آن را با چرخاندن آن به سمت چپ و بلندکردن، خارج کنید.حالا فیلترها را خوب تمیز کنید. با آب گرم و صابون، هرگونه مواد غذایی که به فیلتر و یا سایر قطعات چسبیده است را بشویید.

لوله تخلیه ظرفشویی محل خوبی برای بررسی های بعدی می باشد.این لوله در زیر سینک آشپزخانه شما متصل می باشد.بعید است که قطعه بزرگی از مواد غذایی در این لوله ها باقی بماند اما آبی که از ماشین ظرفشویی تخلیه می شود امکان دارد چربی ها و باقی مانده مواد غذایی که در لوله ها جریان دارد را سرد و جامد کرده و به لوله سفت بچسبد و باعث ایجاد انسداد شود.قبل از درآوردن شلنگ، آن را فشار دهید تا ببینید که آیا می توانید جامدات داخل شلنگ را شکسته و از بین ببرد. سپس ماشین ظرفشویی را بر روی برنامه ای که داغ ترین درجه دمای آب را دارد اجرا کنید تا بقیه بقایا را بشوید و تمیز کند.

ممکن است پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی موریس شما خراب باشد.پمپ های شستشو و تخلیه بر روی یک ماشین ظرفشویی در بعضی اوقات به مخزن متصل می شوند و بنابراین همیشه در انتهای ماشین ظرفشویی قرار دارند . یکی از کارهایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی موریس که مشکل تخلیه دارد ابتدا پمپ تخلیه را خارج کرده و سپس آن را تعویض می کنند.

[/av_textblock]

[/av_one_full][av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-azby2v’]

[av_image src=’https://takrepair.com/wp-content/uploads/تعمیرات-موریس-1.jpg’ attachment=’20412′ attachment_size=’full’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” link=” target=” title_attr=” alt_attr=” id=” custom_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-wg15j’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[/av_one_full][av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_breaking=” mobile_display=” av_uid=’av-7e7gef’]

[av_textblock size=’16’ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-64i807′ admin_preview_bg=”]

تعمیرات موریس

این تفاوت هایی است که مرکز تعمیرات موریس با دیگر مراکز دارد و ارائه ی خدمات در این مرز با این سطح کیفیت نیز به همین تفاوت ها بستگی دارد.

هرچند که تعمیر موریس و لوازم خانگی آن کاری مشکل است اما استفاده از کادر فنی مجرب کمک می کند تا این مهم به تحقق بپیوندد.

با بررسی درست محصول و اجزای کار تعمیر موریس ساده تر می شود اما افرادی که برای اولین بار لوازم خانگی موریس را می بینند، هرگز نمی توانند در ارائه ی خدمات با کیفیت نقشی داشته باشند و اغلب نا موفق خواهند بود.

تجربه ی تعمیرات موریس کمک می کند تا بهترین خدمات در طول مدت زمانی کوتاه ارائه شود و افراد بتوانند خدماتی بهتر را دریافت نمایند.

برخی از خدماتی که مرکز تعمیر موریس ارائه می دهد شامل نصب و نگه داری نیز می باشد.

نصب و نگه داری لوازم خانگی موریس نیازی است که اغلب مردم دارند و مرکز تعمیرات موریس آن را ارائه خواهد داد.

نصب اصولی و متناسب با استاندارد های آن سبب می شود تا نیاز به تعمیر موریس کمتر شود و مردم بتوانند در مدت زمان بیشتری از دستگاه ها و لوازم خانگی استفاده کنند.

استفاده از قطعات سالم نیز برای تعمیرات موریس نیاز است تا میزان کیفیت کار افزایش یابد و از طرفی دستگاه بعد از تعمیر موریس بهتر عمل نماید.

به همین خاطر تعمیرات موریس باید به صورت تخصصی و با شناخت کامل از لوازم خانگی آن باشد تا بهترین نتایج حاصل گردد.

شماره تماس:

مرکز 88592650-021   

شمال 22737566-021

با پر کردن فرم زیر و شرح خرابی دستگاه خود کارشناسان ما با بررسی مشکل دستگاهتان تکنسین مربوطه را برای تعمیر به محل مورد نظرتان اعزام مینمایند:

[gravityform id=”5″ title=”true” description=”false” ajax=”true”]
[/av_textblock]

[av_comments_list av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=”]

[/av_one_full]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *