ارور ماشین لباسشویی, ارور ها, خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت

خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت

خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت

 

خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت

هر خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت نشان دهنده خرابی قطعه خاصی است که باید در اسرع وقت تعمیر یا تعویض شود. اگر درب لباسشویی بسته نمی‌شود یا لباسشویی به خوبی آبگیری نمی‌کند با بررسی دفترچه راهنمای می‌توانید به راحتی این مشکلات را برطرف کنید.

اما در صورتی که لباسشویی در حین استفاده به ناگهان خاموش می‌شود یا با مشکل تخلیه آب مواجه است، بهتر است از تعمیرکاران متخصص در این زمینه جهت برطرف کردن مشکلات لباسشویی کمک بگیرید.

بسته نشدن درب لباسشویی

یک نمونه از خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت مربوط به بسته نشدن درب دستگاه است. به گونه‌ای در حین فرآیند شستشو ممکن است درب لباسشویی باز باشد یا به دلیل بسته نشدن درب به هیچ عنوان لباسشویی شروع به کار نکند. این مشکل می‌تواند به دلیل گیر کردن لباس‌ها بین درب رخ داده باشد. همچنین سوختن میکروسوییچ درب و صادر نشدن فرمان مناسب از سوی برد لباسشویی نیز می‌تواند در باز ماندن و قفل نشدن درب لباسشویی تاثیرگذار باشد.

نحوه برطرف کردن مشکل بسته نشدن درب لباسشویی

جهت برطرف کردن این مشکل باید ابتدا لباس‌هایی که بین درب گیرکرده‌اند و مانع از بسته شدن آن می‌شوند را آزاد کنید. سپس باید وضعیت میکروسوییچ درب را چک کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. در آخر باید سیم‌های ارتباطی بین برد لباسشویی و درب را بررسی کرده و اتصالی‌های به وجود آمده را برطرف کنید.

تخلیه نشدن آب لباسشویی

یکی دیگر از انواع خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت به دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی به وجود می­آید. در صورتی که پمپ تخلیه لباسشویی سوخته باشد این مشکل رخ می‌دهد. همچنین مسدود بودن شلنگ تخلیه و بروز مشکل در برد لباسشویی نیز می‌تواند دلیل این خطا باشد.

نحوه برطرف کردن مشکل تخلیه نشدن لباسشویی

جهت برطرف کردن این مشکل ابتدا باید وضعیت پمپ تخلیه لباسشویی را چک کنید و در صورتی که پمپ تخلیه از کار افتاده است آن را تعویض نمایید. سپس باید شلنگ تخلیه آب را چک کنید و در صورتی که شلنگ خم شده آن را صاف کنید. همچنین باید عواملی که باعث مسدود شدن مسیر تخلیه آب لباسشویی شده‌اند را برطرف کنید. در نهایت باید مسدود نبودن لوله تخلیه فاضلاب و عملکرد برد لباسشویی را چک کنید.

عدم آبگیری ماشین لباسشویی

در صورتی که خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت مربوط به عدم آبگیری ماشین لباسشویی باشد، ممکن است شیر برقی لباسشویی دچار مشکل شده و آب وارد دستگاه نشود. همچنین خرابی سنسور آب لباسشویی نیز می‌تواند از دلایل رخ دادن این خطا باشد. از دیگر نکات قابل توجه می‌توان به بسته بودن شیر آب لباسشویی، مسدود بودن فیلتر ورود آب و خم بودن شلنگ ورودی آب اشاره کرد.

نحوه برطرف کردن مشکل عدم آبگیری ماشین لباسشویی

جهت برطرف کردن این خطا باید ابتدا باز بودن شیر آب لباسشویی و وصل بودن جریان آب شهری را چک کنید. سپس باید عملکرد شیر برقی بررسی شده و در صورت نیاز شیر برقی لباسشویی تعویض شود. پس از آن باید وضعیت سنسور آب چک شده و عواملی که سبب مسدود شدن فیلتر ورودی آب شده‌اند برطرف شوند. همچنین در صورتی که شلنگ ورود آب خم شده باشد باید آن را در حالت مناسب قرار دهید تا آب وارد لباسشویی شود.

لرزش شدید لباسشویی

در صورتی که ماشین لباسشویی دارای لرزش شدیدی هنگام استفاده است، علت رخ دادن این خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت می‌تواند به تراز نبودن پایه‌های دستگاه و ناصاف بودن زمین زیر آن مربوط باشد. همچنین در صورتی که لباس‌هایی که درون ماشین لباسشویی وجود دارند بیش از حد اندازه باشند یا در هم گره خورده باشند، ماشین لباسشویی لرزش‌های شدیدی هنگام خشک کردن لباس‌ها خواهد داشت.

نحوه برطرف کردن لرزش شدید لباسشویی

برای برطرف کردن این خطا باید ابتدا لباس‌های درون ماشین لباسشویی را از هم جدا کرده و لباس‌های اضافی را از درون دستگاه خارج کنید. سپس باید وضعیت دیگ لباسشویی را به دقت بررسی کنید. پس از آن باید تراز بودن پایه‌های لباسشویی را تنظیم کنید تا دستگاه هنگام استفاده لرزش و صداهای ناهنجار نداشته باشد.

گرم نشدن آب لباسشویی

این خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت زمانی رخ می‌دهد که علیرغم تنظیم پنل، آب درون لباسشویی به خوبی گرم نشود. در این مواقع هیتر یا المنت لباسشویی از کار افتاده است یا سنسور دمای لباسشویی دچار مشکل شده است.

نحوه برطرف کردن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی

جهت برطرف کردن این خطا باید ابتدا عملکرد سنسور یا هیتر لباسشویی را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. در مرحله دوم باید وضعیت سنسور دما را چک کنید و از سالم بودن برد و سیم‌های ارتباطی بین برد و المنت اطمینان حاصل کنید.

تماس با نمایندگی مجاز ماشین لباسشویی تكنو كيت

اگر بدنه لباسشویی حالت برق گرفتگی دارد یا دستگاه هنگام استفاده به طور ناگهانی خاموش می‌شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم با شماره‌های 55810742 و 44287993 تماس حاصل نمایید. تا تعمیرکاران متخصص نمایندگی در اسرع وقت در محل حاضر شده و علت خطا یا ارور ماشین لباسشویی تكنو كيت را شناسایی و مشکلات به وجود آمده را برطرف کنند.

فرم درخواست تعمییر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *