ارور ماشین لباسشویی, ارور ها, خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج

خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج

خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج

 

خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج

خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج ممکن است به صورت سر و صدای زیاد لباسشویی یا عدم تخلیه آب پس از صادر شدن فرمان توسط کاربر بروز کنند. در ادامه برخی از مشکلاتی که نشان دهنده خطا یا ارور این ماشین لباسشویی هستند جهت آشنایی بیشتر مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

نشتی آب از زیر لباسشویی

یکی از انواع خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج، نشتی آب از زیر این دستگاه است. به گونه‌ای که ممکن است در طول فرآیند شستشو یا موقع تخلیه، آب و کف از لباسشویی خارج شده و در سطح زمین پخش شده باشد. این مشکل می‌تواند به دلیل پاره شدن شلنگ آب لباسشویی یا از کار افتادن سنسورهای کف دستگاه رخ داده باشد. نحوه برطرف کردن نشتی آب از زیر لباسشویی جهت برطرف کردن این مشکل باید ابتدا وضعیت شلنگ تخلیه را چک کرده و در صورت پاره بودن شلنگ آن را تعویض نمایید. همچنین سنسور کف لباسشویی باید مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت نیاز سنسور را تعویض کنید.

 

 سر و صدای زیاد لباسشویی

تولید سر و صدای زیاد لباسشویی نیز نشان دهنده خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج است. یکی از دلایلی که سبب تولید سر و صدای ناهنجار توسط لباسشویی می‌شود، نامتوازن بودن وزن لباس‌های درون دستگاه است. همچنین در صورتی که بلبرینگ‌های لباسشویی دچار مشکل شده باشند یا تسمه طراحی شده درون آن پاره شده باشد، امکان تولید سر و صدای زیاد حین شستشوی لباس‌ها وجود خواهد داشت. از دیگر علت‌های تولید سر و صدای زیاد توسط لباسشویی می‌توان به بروز مشکل در فنرها، کمک فنرها و پایه لرزش گیر دستگاه اشاره کرد. نحوه برطرف کردن سر و صدای زیاد لباسشویی قبل از هر اقدامی ابتدا وضعیت دیگ لباسشویی را چک کرده و از سالم بدون آن اطمینان حاصل کنید. سپس لباس‌های درون لباسشویی را خارج کرده و آن‌ها را به صورت جداگانه و متناسب با ظرفیت تعین شده برای دستگاه درون آن قرار دهید. وضعیت بلبرینگ‌ها، تسمه، فنرها و پایه لرزش گیر لباسشویی را بررسی کرده و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض نمایید. همچنین مکان  نصب لباسشویی را چک کرده و در صورت ناهموار بودن سطح مورد نظر، محل قرار­گیری لباسشویی را تنظیم کنید.

 

تخلیه نشدن آب لباسشویی اگر با این خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج مواجه شده‌اید باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است پمپ تخلیه لباسشویی سوخته باشد. همچنین مسدود بودن شلنگ تخلیه آب نیز می‌تواند از دلایل باقی ماندن آب درون لباسشویی باشد. نحوه برطرف کردن مشکل تخلیه نشدن لباسشویی برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا سلامت پمپ تخلیه را چک کرده و در صورتی که پمپ از کار افتاده است آن را تعویض نمایید. همچنین عواملی که سبب مسدود شدن شلنگ فاضلاب شده­اند را برطرف نمایید. از دیگر نکات قابل توجه می‌توان به بررسی سیم کشی درون لباسشویی و رفع اتصالی‌های ایجاد شده بین سیم‌ها اشاره کرد.

 

قفل شدن درب لباسشویی

در صورتی که درب لباسشویی قفل شده و به هیچ عنوان باز نمی‌شود، باید به این نکته توجه داشته باشید که یکی از علت‌های این خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج، سوختن میکروسوییچ درب است. نحوه برطرف کردن قفل شدن درب لباسشویی جهت برطرف کردن این مشکل باید وضعیت میکروسوییچ درب را به دقت بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. همچنین علت قفل شدن درب می‌تواند به علت اتصالی در برد لباسشویی باشد که باید وضعیت برد به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

 

سرریز آب لباسشویی

در برخی از مواقع خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج مربوط به خراب شدن شیر برقی است که سبب سرریز آب از درون دستگاه می‌شود. همچنین از کار افتادن پمپ تخلیه و خراب بودن سنسور تشخیص میزان سطح آب نیز می‌تواند علت بروز این مشکل باشد. نحوه برطرف کردن مشکل سرریز آب لباسشویی ابتدا عملکرد شیر برقی و پمپ تخلیه را چک کرده و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض نمایید. همچنین وضعیت سنسور تشخیص میزان سطح آب را چک کرده و آن را با سنسور جدید جایگزین کنید.

 

لرزش شدید لباسشویی

لرزش شدید لباسشویی نیز یکی از انواع خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج است که هنگام خشک کردن لباس‌ها رخ می‌دهد. لرزش بیش از حد لباسشویی ممکن است به دلیل تراز نبودن محل قرارگیری آن رخ داده باشد. همچنین شستشوی لباس‌های بیش از ظرفیت  تعین شده برای لباسشویی و نامتوازن بودن لباس‌ها درون دیگ سبب لرزش زیاد دستگاه هنگام استفاده می‌شوند. نحوه برطرف کردن لرزش شدید لباسشویی جهت برطرف کردن این مشکل باید ابتدا لباسشویی را خاموش کرده و لباس‌های اضافی درون آن را خارج نمایید. همچنین لباس‌هایی که در هم گره خورده‌اند باید جدا شوند و سپس درون دیگ لباسشویی قرار بگیرند. از دیگر اقدامات جهت رفع این مشکل می‌توان به تراز کردن لباسشویی و کف زمین اشاره کرد.

 

تماس با نمایندگی مجاز ماشین لباسشویی ارج

با توجه به این که عیب یابی و تعمیرات این دستگاه نیاز به بررسی و شناسایی دقیق علت خطا یا ارور ماشین لباسشویی ارج دارد. به شما پیشنهاد می‌کنیم با شماره‌های 55810742 و 44287993 تماس گرفته و از تعمیرکاران  متخصص نمایندگی جهت عیب یابی و تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.

فرم درخواست تعمییر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *