ارور ماشین لباسشویی بهي

ارور ماشین لباسشویی بهي ممکن است به دلیل باز ماندن درب، نامناسب بودن پودر شوینده یا مسدود شدن لوله فاضلاب رخ داده باشد. همچنین برخی از ارورها به دلیل خرابی موتور یا اتصالی در سیم کشی داخلی به وجود می‌آیند. در ادامه برخی از انواع ارور لباسشویی بهي و علت نمایش این ارورها برای آشنایی بیشتر مورد بررسی قرار گرفته است.

تخلیه نشدن آب لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی بهي ممکن است به دلیل عدم تخلیه آب لباسشویی به نمایش گذاشته شده باشد. از دلایل رخ دادن این ارور می‌توان به خراب بودن پمپ تخلیه، مسدود بودن شلنگ تخلیه و خرابی برد دستگاه اشاره کرد.

نحوه برطرف کردن مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی

در صورتی که آب لباسشویی تخلیه نمی‌شود باید وضعیت پمپ تخلیه را بررسی کرده و در صورت نیاز پمپ را تعویض کنید. سپس باید عواملی که سبب مسدود شدن شلنگ تخلیه شده‌اند را برطرف نمایید. پس از آن باید عملکرد برد لباسشویی را بررسی کرده و از قطع نبودن سیم‌های ارتباطی اطمینان حاصل کنید.

ارور ماشین لباسشویی بهي

سرریز آب لباسشویی

سرریز آب نیز یکی از انواع  ارور ماشین لباسشویی بهي است. این ارور  به دلیل خراب بودن شیر برقی لباسشویی، عدم تخلیه آب و بروز مشکل در سنسور تنظیم سطح آب رخ می‌دهد.

نحوه برطرف کردن مشکل سرریز آب لباسشویی

جهت برطرف کردن این ارور لباسشویی بهي ابتدا باید وضعیت شیر برقی لباسشویی را چک کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید، سپس باید وضعیت پمپ تخلیه را چک کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. در صورتی که سنسور تنظیم سطح آب نیز به درستی عمل نمی‌کند باید آن را با سنسور سالم جایگزین کنید.

ارور ماشین لباسشویی بهي

بسته نشدن درب لباسشویی

اگر  ارور ماشین لباسشویی بهي به دلیل بسته نشدن درب لباسشویی رخ داده باشد، ممکن است میکروسوییچ درب لباسشویی خراب شده باشد. همچنین در صورتی که عملکرد برد لباسشویی دچار مشکل شده باشد و فرمان بسته شدن درب صادر نشود نیز این ارور رخ می‌دهد.

نحوه برطرف کردن مشکل بسته نشدن درب لباسشویی

جهت برطرف کردن این ارور لباسشویی بهي باید عواملی که مانع از بسته شدن درب می‌شوند را برطرف کنید. سپس باید وضعیت میکروسوییچ درب را چک کرده و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. همچنین باید وضعیت برد لباسشویی و سیم‌های ارتباطی نیز چک شده و مشکلات احتمالی برطرف شوند.

ارور ماشین لباسشویی بهي

آبگیری نکردن لباسشویی

در صورتی که  ارور ماشین لباسشویی بهي به دلیل آبگیری نکردن دستگاه رخ دهد، امکان دارد که شیر برقی دچار مشکل شده باشد یا این که سنسور تنظیم سطح آب لباسشویی از کار افتاده باشد. همچنین بسته بودن شیر آب لباسشویی و مسدود بودن فیلتر ورودی آب نیز می‌تواند از دیگر دلایل آبگیری نکردن لباسشویی باشد.

نحوه برطرف کردن مشکل آبگیری نکردن لباسشویی

جهت برطرف کردن این ارور لباسشویی بهي باید ابتدا باز بودن شیر آب لباسشویی را چک کنید و از سالم بودن شیر برقی اطمینان حاصل نمایید. سپس باید عواملی که سبب مسدود شدن فیلتر ورودی شده‌اند برطرف کرده و خم نبودن شلنگ ورود آب را بررسی کنید. در مرحله آخر نیز باید سنسور تنظیم سطح آب، برد لباسشویی و وضعیت سیم کشی دستگاه را بررسی کنید و مشکلات احتمالی را برطرف نمایید.

ارور ماشین لباسشویی بهي

سر و صدای زیاد لباسشویی

در صورتی که لباسشویی سر و صدای زیادی دارد، ارور ماشین لباسشویی بهي می‌تواند به دلیل نامتوازن بودن بار لباسشویی یا تراز نبودن دستگاه رخ داده باشد.

نحوه برطرف کردن مشکل سر و صدای زیاد لباسشویی

جهت برطرف کردن سرو صدای لباسشویی بهي باید لباسشویی را از برق جدا کرده و لباس‌های درون آن را خارج کنید. در صورتی که لباس‌ها گره خورده‌اند باید آن‌ها را جدا کنید و در صورتی که لباس‌ها بیش از وزن تعین شده برای لباسشویی هستند باید آن‌ها را به دو بخش تقسیم نمایید. همچنین باید پایه‌های لباسشویی را بررسی کنید و آن را به گونه‌ای بر روی زمین قرار دهید که دستگاه تراز باشد.

ارور ماشین لباسشویی بهي

گرم نشدن آب لباسشویی

اگر هنگام شستشوی لباس‌ها آب گرم نمی‌شود، این  ارور ماشین لباسشویی بهي به خراب بودن المنت یا هیتر لباسشویی مربوط می‌شود. همچنین در صورتی که سنسور تنظیم دمای لباسشویی خراب شده باشد یا ارتباط بین برد و هیتر قطع باشد، دمای آب جهت شستشوی لباس‌ها گرم نخواهد شد.

نحوه برطرف کردن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی

جهت برطرف کردن این ارور لباسشویی بهي باید وضعیت المنت یا هیتر لباسشویی را چک کرده و در صورت نیاز المنت را تعویض کنید. همچنین باید سیم‌های ارتباطی بین المنت و برد و وضعیت سنسور تنظیم دما نیز بررسی شده و مشکلات احتمالی برطرف شوند.

ارور ماشین لباسشویی بهي

تماس با نمایندگی مجاز ماشین لباسشویی بهي

با توجه به این که هر ارور لباسشویی بهي مربوط به خرابی قسمت خاصی است و جهت برطرف کردن ایرادات لباسشویی باید عیب یابی دستگاه با آخرین دانش روز دنیا انجام شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم از طریق شماره‌های 88592615 و 55810742 و 44287993 با نمایندگی مجاز تماس حاصل کنید تا تعمیرکاران نمایندگی در اسرع وقت در محل حاضر شده خدمات مورد نظر را به بهترین نحو ممکن ارائه کنند.

بنر شرکتی