تعویض دیگ ماشین لباسشویی

دیگ محل قرار گرفتن آب و لباس ها در ماشین لباسشویی است و از  جنس استیل یا ورق سیاه لعاب کاری شده است  برای اینکه زنگ نزند ، البته جنس ماشین لباسشویی های جدید از پلاستیک مقاوم است ، وقت درب ماشین لباسشویی را باز میکنیم جلوی چشم ما است همان جایی که لباس ها را می اندازیم تا شسته شود دیگ ماشین لباسشویی به موتور وصل میشود تا لرزش و صدای دستگاه را کم کند.

دلایلی که دیگ نیاز به تعویض دارد:

  • به سرو صدا افتادن دیگ
  • خشک نکردن لباس ها
  • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
  • سوراخ شدن دیگ
  • آبریزی از دیگ

در بعضی از مواقع پیش می آید که در هنگام شستشو ضربات زیادی به دستگاه وارد میشود و دیگر ماشین لباسشویی نه لباس ها را میتواند بشورد نه آب بکشد در این حالت ماشین لباسشویی را خاموش کنید و متوقف کنید کار لباسشویی را و برای تعمیر دیگ به تعمیرکاران تک ریپیر تماس بگیرید ولی اگر مهارت فنی تعمیر و تعویض دیگ را دارید .

تعویض دیگ لباسشویی
تعمیر و تعویض دیگ لباسشویی

در صورتی که دیگ لباسشویی برای شستشوی لباس‌ها نچرخد، نیاز به تعویض دیگ لباسشویی وجود خواهد داشت.

در این حالت دیگ لباسشویی و قطعات مرتبط به آن به طور کامل از درون دستگاه خارج می‌شوند و بعد از عیب یابی و تعمیر دیگ لباسشویی، مجدداً قطعات به یکدیگر متصل می‌شوند و درون ماشین لباسشویی قرار می‌گیرند.

در صورتی که تعمیر لگن لباسشویی به درستی صورت نپذیرفته باشد، ممکن است در حین شستن و یا خشک کردن لباس‌ها، ضربات جدی به بدنه لباسشویی وارد شود و قسمت‌های داخلی و بیرونی دستگاه آسیب جدی ببیند.

از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم اوراق و مونتاژ دیگ ماشین لباسشویی را به کارشناسان فنی نمایندگی مجاز واگذار کنید، تا تعمیر دیگ لباسشویی به بهترین نحو ممکن صورت بپذیرد و بعد از اتمام فرآیند عیب یابی و تعمیر لگن لباسشویی، دستگاه همانند روز اول قابل استفاده باشد.

دلایل عملکرد نامناسب دیگ لباسشویی

  • سوراخ شدن دیگ لباسشویی در اثر اشیای نوک تیز باقی مانده در جیب لباس‌ها؛ این مسئله باعث نشتی آب دیگ ماشین لباسشویی می‌شود و قطعات داخلی دستگاه را با مشکل جدی مواجه می کند.
  • عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی؛ در چنین شرایطی دیگ لباسشویی در حین انجام شستشو از مکان اولیه خارج می‌شود. مجبور هستید برای تعمیر دیگ لباسشویی از یک تعمیرکار کمک بخواهید
  • حمل و جابجایی نادرست هم می تواند به دیگ لباسشویی آسیب برساند؛ حمل غلط،  که باعث میشود ماشین لباسشویی از حالت تنظیمات اولیه خارج می‌شود.

از سوی دیگر در صورتی که به ظرفیت ماشین لباسشویی دقت نکنید و لباس‌هایی بیش از ظرفیت تعیین شده درون دستگاه قرار دهید، لگن لباسشویی در حین انجام شستشو از مکان اولیه خارج می‌شود و نیاز به تعمیرات دیگ ماشین لباسشویی وجود خواهد داشت.

از دلایل دیگر مشکلات لگن لباسشویی می‌توان به حمل و جابجایی نادرست دستگاه اشاره کرد. در صورتی که ماشین لباسشویی در طول فرآیند حمل و نقل دچار ضربه شده باشد، اهرم‌های اطراف دیگ آزاد می‌شوند و مخزن ماشین لباسشویی از حالت تنظیمات اولیه خارج می‌شود.

تعویض دیگ لباسشویی

بررسی مشکلات تعویض دیگ لباسشویی

در صورتی که لگن لباسشویی به خوبی کار نکند، باید عیب یابی ماشین لباسشویی به طور دقیق انجام بپذیرد، تا مشکلات احتمالی برطرف شوند.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل حجم نامناسب لباس‌ها رخ داده باشد؛ زیرا هر ماشین لباسشویی بنا بر ظرفیت تعیین شده، قادر به تحمل وزن مشخصی در هنگام شستشو است.

در صورتی که لباس‌های بیشتر از وزن دستگاه را مورد شستشو قرار دهید، تنظیمات لگن لباسشویی به مرور از حالت اولیه خارج می‌شود و نیاز به تعویض دیگ لباسشویی وجود خواهد داشت.

همچنین حمل نامناسب دستگاه نیز می‌تواند سبب آسیب دیدن دیگ لباسشویی شود. بنابراین در هنگام اثاث‌کشی و جابجایی مراقب حمل و نقل مناسب ماشین لباسشویی باشید.

 تعمیر در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه

تعمیر و تعویض دیگ لباسشویی توسط کارشناسان فنی نمایندگی مجاز لباسشویی، در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه صورت می‌پذیرد.

زیرا تعمیرگاه مجاز لباسشویی از شعبه‌های متعددی در سطح شهر برخوردار است و کارشناسان فنی تعمیرگاه با اولین تماس، در محل مشتری حاضر می‌شوند.

تا خدمات عیب یابی لگن لباسشویی تعمیر و یا تعویض دیگ لباسشویی را به انجام برسانند.

در صورتی که قطعات داخلی لباسشویی دچار مشکل جدی شده باشد، قطعات آسیب دیده با قطعات مشابه و اصل تعویض خواهد شد و نگرانی از بابت عملکرد مناسب ماشین لباسشویی در طول مدت زمان استفاده مداوم وجود نخواهد داشت.

این قطعات از گارانتی معتبر برخوردار هستند و در صورتی بروز مشکل جدی، امکان تعویض قطعات استفاده شده وجود خواهد داشت.

کافی است تا با تعمیرگاه مجاز لباسشویی تماس بگیرید و از خدمات پس از فروش قطعات استفاده شده بهره‌مند شوید.

تا حد امکان از تعمیر خودسرانه لگن لباسشویی بپرهیزید و این کار را به تعمیرکاران مبتدی واگذار نکنید؛ زیرا لگن لباسشویی یکی از اصلی‌ترین قطعات مورد استفاده در شستشوی لباس‌ها می‌باشد و در صورت تعمیر نادرست، ممکن است ماشین لباسشویی با آسیب‌های جدی­تری مواجه شود و به طور کامل از کار بیفتند.

برای دریافت مشاوره بیشتر درباره تعمیرات و تعویض دیگ لباسشویی، می‌توانید با شماره 77114767 تماس بگیرید و درخواستتان را ثبت کنید.

تا کارشناسان فنی با تجربه نمایندگی مجاز لباسشویی در اسرع وقت در محل حاضر شوند و خدمات مورد نظرتان را ارائه نمایند.

در پایان اگر با آموزش تعمیر ماشین لباسشویی که در این مقاله گفتیم نتوانستید ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید میتوانید با مرکز تک ریپیر درارتباط باشید و یا به صورت آنلاین فرم زیر را پر کنید و با شرح خرابی دستگاه خود تکنسین مربوطه را برای تعمیر به محل مورد نظرتان اعزام مینماییم.

ثبت سفارش