لباسشویی

بررسی علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی یا شیر برقی  لباسشویی می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

به عنوان مثال اگر بویین، لاستیک آب بندی، مجرای ورودی یا خروجی آب، لاستیک دیافراگم و ترمینال موجود در شیر برقی آسیب دیده باشد، شیر برقی لباسشویی به هیچ عنوان کار نخواهد کرد و اجازه ورود آب به درون ماشین لباسشویی را نخواهد داد.

شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی ماشین لباسشویی، وظیفه وارد شدن آب را به درون لباسشویی بر عهده دارد، به گونه‌ای که بعد از خراب شدن شیر برقی لباسشویی، به هیچ عنوان آب به طور خودکار وارد محفظه پودر و لگن لباسشویی نخواهد شد.

جریان برق پس از وارد شدن به درون ماشین لباسشویی، به قسمت سیم پیچ شیر برقی لباسشویی می‌رسد و سبب پمپاژ شدن خودکار آب به درون ماشین می‌شود.

پس از رسیدن آب به حد نصاب، ورود جریان برق توسط قسمت هیدروستات شیر برقی قطع می‌شود. تا ماشین لباسشویی عمل شستن و خشک کردن لباس‌ها را آغاز کند.

شیرهایی برقی ماشین لباسشویی در نمونه‌های تک بوبین تا چهار بوبین طراحی و ارائه شده‌اند. تا بنا بر ویژگی‌های دستگاه درون آن مورد استفاده قرار بگیرند.

با توجه که شیر برقی لباسشویی، یکی از اصلی‌ترین قطعات تشکیل دهنده ماشین لباسشویی است و وظیفه کنترل ورود آب به درون ماشین لباسشویی را بر عهده دارد.

در صورت آسیب دیدن، باید به طور دقیق عمل تعویض و تعمیر این قطعه صورت بپذیرد. تا پس از انجام تعمیر لباسشویی توسط نمایندگی مجاز لباسشویی، مجدداً آب به درون دستگاه وارد شود و مشکلاتی مانند اتصالی شیر برقی و قطعی آن وجود نداشته باشد.

لباسشویی

علت نیامدن آب در لباسشویی

علت نیامدن آب در لباسشویی، می‌تواند به دلیل خرابی شیر برقی لباسشویی باشد؛ زیرا اگر فشار آب بیش از حد اندازه باشد، آب وارد جداره‌های محفظه اهرم و بوبين می­شود و عملکرد شیر برقی را مختل کند.

یا این‌که ممکن است، سنگ‌ها و شن ریزه‌های موجود در آب شهری، عملکرد صحیح شیر برقی ماشین لباسشویی را دچار اختلال کرده باشند.

در صورتی که آب به درون ماشین لباسشویی وارد نمی‌شود، دستگاه را از برق خارج کنید و سریعاً با نمایندگی مجاز لباسشویی تماس حاصل نمایید.

تا کارشناسان فنی متخصص و متبحر نمایندگی برای برطرف کردن خرابی شیر برقی لباسشویی شما در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شوند و عمل تعمیر لباسشویی را انجام دهند.

لباسشویی

تعویض خودسرانه قطعات درون ماشین لباسشویی، سبب ایجاد اختلال در عملکرد صحیح دستگاه خواهد شد، زیرا قطعات فابریک و اورجینال ماشین لباسشویی در بازار وجود ندارند.

بنابراین این امر را به نمایندگی مجاز لباسشویی واگذار کنید، تا کارشناسان فنی نمایندگی با استفاده از قطعات اصل، تعمیر لباسشویی را انجام دهند و بتوانید همانند روز اول از ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

تعمیرگاه مجاز لباسشویی در شعبه‌های متعدد آماده خدمت رسانی به مشتریان است، تا در زمان و هزینه تا حد امکان صرف جویی صورت بپذیرد.

تعمیر در محل مشتری انجام می‌شود و نیازی به جابجایی دستگاه تا محل تعمیرگاه مجاز لباسشویی وجود نخواهد داشت.

شما تنها باید با شماره ۸۸۵۹۲۶۵۰ تماس حاصل نمایید، تا کارشناسان فنی نمایندگی مجاز ماشین لباسشویی، در اسرع وقت در محل حاضر شوند و خدمات عیب یابی، تعمیر یا تعویض قطعات را انجام دهند.

جرم گیر لباسشویی