تعمیر فر

تعمیرات فر

تعمیر فر امروزه یک نیاز ضروری و اساسی در زندگی همه ماها به شمار می‌آید، زیرا این وسیله دارای کاربرد‌های بسیار فراوانی در زمینه پخت و پز انواع شیرینی‌ها و کیک‌ها، دسرها، پیتزا، ماهی، مرغ، میگو و انواع سبزیجات می‌باشد. در هنگام استفاده از این وسیله ممکن است دچار مشکلات و نواقصی شود که بهتر است برای تعمیر فر از تعمیرکاران مجرب و کارآزموده استفاده کنید.

نحوه آشنایی با تعمیر فر:

در هنگام استفاده از فر ممکن است که این دستگاه کار نکند برای تعمیر فر در این حالت ابتدا باید عامل اصلی را شناسایی کنید. در بعضی مواقع ممکن است که فر حرارت کافی را برای پخت و پز نداشته باشد. بهتر است بدانید که المنت حرارتی فر در قسمت پایین دستگاه قرار دارد که وظیف آن پخت و پز است.

اگر فر برقی باشد المنت حرارتی می‌تواند 90 درصد گرمای فر را تامین کند و باقی تولید حرارت به عهده المنت کباب‌پز می‌باشد که در قسمت بالای فر قرار دارد. در صورتیکه فر به اندازه کافی گرما تولید نکند بدان معنا است که فر دردمای صحیحی نمی‌باشد مثلا اگر قسمت بالای غذا خوب پخته می‌شود اما قسمت پایینی آن خام است می‌توان گفت المنت حرارتی مشکل دارد.

بنابراین باید المنت حرارتی را بررسی کنید درصورتیکه قسمتی از المنت شکسته باشد مجبور هستید که آن را تعویض کنید اما در صورت سالم بودن ظاهر المنت، فر را به مدت یک دقیقه روشن کنید اگر متوجه شدید که المنت گرمایی تولید نمی‌کند و سرد است باید دو شاخه را از برق جدا و سیم کشی داخل آن را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که المنت فر سوخته است باید بخشی که آسیب دیده است را تعویض کنید.

برای این منظور برای رسانندگی الکترونیکی المنت آن را با مولتی متر بررسی کنید که ممکن است به تعویض نیاز داشته باشد. اگر نتوانستید مشکل را برطرف کنید ممکن است مدارها مشکل داشته باشند در این صورت باید تعمیر فر را به نمایندگی متخصص در این زمینه بسپارید.

ممکن است که در فر موقع بسته شدن دچار مشکل شود و به خوبی چفت نشود، که در اینصورت باید واشر درز گیری را بررسی کنید لازم به ذکر است که باید مراقب نوسانات گرمایی دستگاه باشید. جالب است بدانید که می‌توانید پیچ‌های صفحه در را شل کنید و دوباره از اول آنها را ببندید، در صورت برطرف نشدن مشکل باید به تعمیرکار متخصص در این زمینه برای تعمیر فر مراجعه کنید.

در صورتیکه فر شما گرم و سرد می‌شود و گرمای لازم را تولید نمی‌کند، باید ترموستات را بررسی کنید. می‌توان گفت ترموستات بخش اصلی کنترل پنل است. ترموستات قادر است المنت‌های پخت و پز و کباب پز را از اتصالات برقی آنها تنظیم کند. همچنین لازم به ذکر است که به ندرت ممکن است که ترموستات عامل اصلی نوسانات دما باشد.

بنابراین لازم است که قبل از بررسی ترموستات دیگر قطعات را چک کنید. همچنین بهتر است بدانید که توسط مولتی متر اتصالات ترموستات را می‌توانید بررسی کنید که مشکلی در رسانندگی نداشته باشد.

جالب است بدانید که بعضی از ترموستات‌‌ها در پشت خود یک پیچ تنظیم دما را دارند که کار تنظیم دما را برای شما بسیار راحت و آسان می‌کنند. می‌توان گفت بعضی از ترموستات‌‌ها تا 50 درجه فارنهایت قابل تنظیم می‌باشند.

درصورتیکه فر شما سرد شد ممکن است که سنسور دما در فر دچار مشکل شده باشد، زیرا در اجاق‌های مدرن و پیشرفته سنسور دما همانند ترموستات قابلیت تنظیم دما را دارا می‌باشند. همچنین جالب است بدانید که

در فرهای مدل جدید کد مشکل نمایش داده می‌شود. بنابراین با توجه به کد نمایشی باید به دفترچه راهنما یا وب سایت کارخانه مراجعه کنید تا از میزان مقاومت صحیح دمای فر مطلع شوید. سپس فر را از دوشاخه بکشید و جهت آگاهی از صحیح بودن مقاومت سنسور از مولتی متر استفاده کنید.

در واقع یکی از راه‌های رفع مشکلات فر این است که شما بتوانید دما را به صورت یکنواختی در تمام قسمت‌های فر پخش کنید چون همانطور که می‌دانید در صورتی که فر اجاق گاز دمای یکنواختی را نداشته باشد مواد غذایی به خوبی پخته نمی‌شوند چون دما به درستی به مواد غذایی نمی‌رسد.

عموما برای تعمیر فر و رفع مشکلات آن که به دما مربوط می‌شود باید یک دماسنج را بر روی صفحه خارجی اجاق گاز نصب کنید و ببینید که درجه حرارت گاز طبق ولوم اصلی دقیق است یا نه. که بعد از 20 دقیقه باید با دمای که ولوم نشان می‌دهد یکسان باشد در غیر اینصورت ترموستات فر دچار مشکل شده است و باید آن را تعمیر کنید. در واقع یکی از مهم‌ترین و بهترین راه‌ها برای رفع مشکلات فر کالیبراسیون کردن ترموستات فر اجاق گاز می‌باشد.

مزیت‌های انتخاب نمایندگی تعمیر فر:

جالب است بدانید که فر یکی از وسایلی است که امروزه در بیشتر خانه‌ها یافت می‌شود و به دو صورت جداگانه یا همراه گاز تولید و به بازار عرضه می‌شود، بنابراین می‌توان گفت خراب شدن و از کار افتادن این وسیله می‌تواند باعث اختلال در زندگی روزمره‌ی همه‌ی ماها شود.

برای تعمیر فر باید از نمایندگی تعمیرات فر کمک بگیرید چون این نمایندگی‌ها از تخصصی‌ترین مراکز تعمیر فر به شمار می‌آیند که از قوی‌ترین و مجرب‌ترین تکنیسین‌ها و کارشناسان برای تعمیرات فر بهره می‌برند جالب است بدانید که این تکنیسین‌ها به طور مداوم در دوره‌های آموزشی دانش خود را به روز می‌کنند، و همچنین برای هر برند از یک متخصص حرفه‌ای مخصوص آن برند استفاده می‌کنند.

می‌توان گفت از دیگر مزیت‌های این نمایندگی‌های تعمیرات فر این است که از قطعات کاملا اورجینال و اصلی استفاده می‌کنند و بیشتر تمایل به تعمیرات قطعات خود فر تا تعویض کردن  آنها را دارند. می‌توان گفت برای مشتریانی که از برندهای آمریکایی و اروپایی استفاده می‌کنند این دغدغه و نگرانی را برطرف کرده است.

در واقع اگر شما از نمایندگی‌های غیر مجرب و مجاز جهت تعمیرات فر استفاده کنید ممکن است آسیب جدی به فر شما وارد شود و مجبور شوید پول هنگفتی را در این زمینه هزینه کنید.  همچنین برای تعمیرات فر می‌‎‌توانید با نمایندگی‌ها تماس بگیرید که آنها به صورت تلفنی مشکل شما را حل می‌کنند در غیر اینصورت کارشناسان خود را برای بررسی و تعمیر فر در اسرع وقت به منزل یا محل کار شما اعزام خواهند کرد.

بهتر است بدانید برای تمیز کردن فر بهتر است از 3 قطره مایع ظرفشویی و 3 قاشق سرکه و 5 قاشق بکینگ پودر استفاده کنید تا آن را به راحتی تمیز کنید چون اگر فر را به خوبی تمیز نکنید ممکن است مشکلاتی برای فر به وجود بیاید و نیاز به تعمیر فر را برای مصرف کنندگان به وجود بیاورد.